Nieuw rapport: Mexicaanse griep vormt vooral een bedreiging voor inheemse volksstammen 30 september 2009Een rapport dat vandaag is gepubliceerd door de mensenrechtenorganisatie Survival International toont aan dat vooral inheemse volksstammen, vanwege hun geringe weerstandsvermogen en de chronische ziektes waaraan ze lijden, bedreigd worden door de Mexicaan
Amerikaans olieconcern voor het gerecht gedaagd vanwege exploratie Amazone 25 september 2009Inheemse volksstammen in zuidoost Peru dagen het Spaanse bedrijf Repsol-YPF en het Amerikaanse Hunt Oil voor het gerecht in verband met hun voornemen naar olie te zoeken op het grondgebied van de inheemse volken.
Banken ontmoeten activisten voor gesprek over Vedanta 24 september 2009In Londen heeft deze week een unieke ontmoeting plaatsgevonden tussen bankiers, NGO’s en juridisch deskundigen om de algemene bezorgdheid uit te spreken over het Britse mijnbouwbedrijf Vedanta Resources.
Gearresteerde Penan-stamleden: ‘Water van de dam gaat onze gebieden overstromen’ 23 september 2009De Penan die vorige week zijn gearresteerd buiten het kantoor van de hoogste minister van de deelstaat Sarawak, in het Maleisische deel van Borneo, hebben een verklaring vrijgegeven die op de vooravond van hun arrest werd gemaakt. In deze verklaring verwo
Opnieuw een inheemse nederzetting in Brazilië aangevallen en in brand gestoken 22 september 2009In de vroege ochtend van 18 september werd Apyka'y, een nederzetting van de Guarani Kaiowá gemeenschap in Brazilië, aangevallen door tien gewapende mannen die in het wilde weg schoten afvuurden. Hierbij raakte één Indiaan gewond.
Wereldbank schort leningen oliepalmplantages op na protesten 21 september 2009De Wereldbank heeft aangekondigd geen leningen meer te verstrekken aan palmoliebedrijven totdat de garantie gegeven kan worden dat de leningen geen schade veroorzaken aan maatschappij en leefklimaat.
Wereldbank schort leningen oliepalmplantages op na protesten 21 september 2009De Wereldbank heeft aangekondigd geen leningen meer te verstrekken aan palmoliebedrijven totdat de garantie gegeven kan worden dat de leningen geen schade veroorzaken aan maatschappij en leefklimaat.
Davi Yanomami vraagt president van Brazilië gouddelvers weg te sturen 18 september 2009Yanomami-woordvoerder en sjamaan Davi Kopenawa heeft deze week de Braziliaanse president Lula ontmoet en hem gevraagd alle illegaal in het noord-Braziliaanse Yanomami-gebied werkende gouddelvers weg te sturen.
Dorp in brand gezet na uitzetting Guarani Indianen 17 september 2009Een groep van 130 Guarani-Kaiowá Indianen in Brazilië zijn deze week verjaagd van hun land. Ze houden zich nu schuil onder tentdoeken, zonder eten en drinken, langs een drukke verkeersweg.
Penan stamleden gearresteerd bij regeringskantoor op Borneo 16 september 2009Tenminste veertien personen, waaronder zes leden van de Penan stam, zijn vandaag in Maleisië gearresteerd toen zij uiting wilden geven aan hun onvrede met de aanleg van hydro-elektrische dammen, die hen van hun land zullen verdrijven.
Penan stamleden gearresteerd bij regeringskantoor op Borneo 16 september 2009De gearresteerde inheemse stamleden en activisten zijn op borgtocht vrijgelaten en aangeklaagd wegens illegale samenkomst. De uit vijftien personen bestaande groep moet op 29 september voor de rechter verschijnen. Zij houden vol geen misdaad te hebben beg
100 Dagen na het bloedbad in Peru. Druk op regering wordt opgevoerd. 10 september 2009Honderd dagen na het bloedbad in Bagua, Peru, ook wel het ‘Tiananmen-plein van de Amazone’ genoemd, is de internationale druk op de Peruaanse regering opgevoerd om haar verhouding met de inheemse bevolking van het land grondig te onderzoeken.
VN waarschuwt Peru: ‘Geen olieboringen zonder instemming inheemse volksstammen’ 3 september 2009De Verenigde Naties heeft de regering van Peru opgeroepen olie- en gasboringen te verbieden die plaatsvinden op het land van inheemse volksstammen, zonder dat zij hierover zijn geïnformeerd en hiermee vrijwillig hebben ingestemd.